Plombavimas

Danties kietųjų audinių ėduonis vystosi emalyje, dentine ir cemente. Pagal lokalizaciją jis gali būti kramtomuosiuose, lygiuosiuose danties paviršiuose ir danties šaknyje. Pagal gylį ėduonis gali būti pradinis, paviršinis, vidurinis ir gilusis.

Dantų ėduonis pasireiškia dėme arba ertme. Esant dėmei, pacientas gali nieko nejausti arba jausti danties jautrumą nuo saldaus dirgiklio. Esant ertmei, pacientas gali nieko nejausti arba jausti skausmą nuo saldaus, šalto ir mechaninio dirginimo maistu ar svetimkūniu. Ėduonis gali sutrikdyti danties estetinį vaizdą.

Gydymo būdas ir plombavimas

Pasveikti sergant ėduonimi neįmanoma. Laikantis tinkamos higienos ir mitybos, ėduonis gali tik stabilizuotis.

Jeigu, esant ėduonies sukeltai ertmei dantį skauda nuolat, galima įtarti, kad ėduonis komplikavosi ir yra pažeista danties pulpa.

Galutinę diagnozę galima nustatyti tik įvertinus pulpos jautrumą, rentgenogramą ir išpreparavus ėduonies pažeistą dentiną ertmėje.

ĖDUONIES GYDYMO ESMĖ, BŪDAS, TIKSLAS

Gydymo būdas priklauso nuo ėduonies ūmumo, gylio ir dydžio.

Ūmi ėduonies dėmė gydoma konservatyviai: taisyklinga higiena, poliravimu ir remineralizuojančiais preparatais. Stabilios ėduonies dėmės gydyti nereikia.

Ėduonies ertmė gydoma išpreparuojant pažeistus danties kietuosius audinius ir plombinių medžiagų pagalba atstatant danties formą, funkciją ir estetiką. Ėduonies gydymas tęsiamas taikant taisyklingą higieną ir remineralizuojantį gydymą.

Po ėduonies preparavimo išaiškėjus, kad pažeisti ne tik danties kietieji audiniai, bet ir pulpa, atliekamas šaknų kanalų gydymas.

Jeigu ėduonis išplitęs ir preparavimo metu reikia pašalinti didesnes danties audinio dalis, galimi funkcijų praradimai ar estetinė žala. Tokiu atveju gydymo galimybes su Jumis gydytojas aptars išsamiau.